Podcast

01: Poznajmy się

Cześć! Na początek kilka słów o mnie. O tym, dlaczego zostałam dietetykiem, a nie lekarzem, o budowaniu marki osobistej i życiu prywatnym. Będzie mi miło, jak zostaniesz ze mną na dłużej.

 

Zapraszam na mojego Instagrama: @blossomyou_dietetyk

02: Pierwsza wizyta u dietetyka

W dzisiejszym odcinku opowiem Ci o pierwszej wizycie u dietetyka. Dla kogo jest taka konsultacja? W jakiej formie odbywają się spotkania? Jak przygotować się do konsultacji i ile kosztuje pakiet badań do dietetyka. Zapraszam Cię serdecznie!

 

03: Zdrowie psychiczne - czy ma swoje miejsce w dietetyce?

Nawet we współpracy z dietetykiem powinna być przestrzeń na rozmowę o samopoczuciu, emocjach i zdrowiu psychicznym. Bez zdrowia psychicznego, nie ma zdrowia! Sama się o tym przekonałam.

04: Jaka dieta sprawdzi się 
w depresji?

Czy istnieje jedna konkretna dieta w depresji? Na jakie składniki warto zwrócić uwagę? Co można suplementować? Co to jest psychobiotyk? Czy fitoterapia, czyli terapia ziołami, zastąpi nam leki przeciwdepresyjne? Odpowiedź na te pytania, w oparciu o badania naukowe, znajdziesz w dzisiejszym odcinku.

05: To ON niszczy Twoje jelita, czyli jak stres wpływa na układ pokarmowy

Dużo się stresujesz? Obserwuj swój układ pokarmowy! Bóle brzucha? Biegunki albo zaparcia? A może przewlekłe wzdęcia i mdłości? To wszystko ma ścisły związek z Twoją psychiką, w tym ze stresem, z którym mierzysz się na co dzień. Jeżeli ten temat jest Ci zanjomy, zapraszam Cię serdecznie do odsłuchania podcastu.

06: Dieta dla zestresowanych

Czy wiesz, że prawidłowe żywienie może przeciwdziałać niedoborowi czy nadmiarowi związków wpływających na nasze samopoczucie? Jak powinna wyglądać dieta dla zestresowanych? Jak suplementować się w stresie? Zapraszam do odsłuchania.

07: Oś mózgowo-jelitowa, czyli jak ogarnąć IBS

Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) jest powszechnym schorzeniem, które dotyka miliony ludzi na całym świecie, w tym mnie 🙂 Potencjalnych przyczyn, które prowadzą do wystąpienia IBS jest mnóstwo, natomiast nie należy zapominać o bardzo ważnym – osi jelitowo-mózgowej, która jest swoistym łącznikiem między jelitami a mózgiem – wydawać by się mogło pozornie niezwiązanymi ze sobą narządami. Odpowiednio zaopiekowana oś to szansa na życie bez przykrych objawów. Czy wiesz, że masz dwa mózgi i za ich pomocą możesz pozbyć się dolegliwości jelitowych? Jak to zrobić? Koniecznie posłuchaj!